آموزش نحوه بلاک کردن گروه و کانال در تلگرام

حتما برای شما هم پیش اومده که بخواید بعضی از کانال های غیر عرف و خلاف قوانین تلگرام رو ریپورت  کنید؛ در واقع اگه در حین استفاده از تلگرام به کانالی برخوردید که محتوای اون قوانین تلگرام رو نقض میکنه یا به هر نحوی شما رو آزار میده، می‌ تونید نسبت به ریپورت یا گزارش تخلف اون اقدام کنید ولی چگونه؟

بلاک کردن گروه تلگرام

چگونه یک کانال تلگرام رو ریپورت یا گزارش کنیم؟
به منظور گزارش تخلف یا ریپورت کانال تلگرام مراحل زیر رو طی کنید:

-برنامه تلگرام رو اجرا کنید.
– وارد کانال مورد نظر بشید.
– در سیستم عامل اندروید روی آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه، لمس کنید و در آیفون روی عکس کانال کلیک کرده و گزینه ریپورت Report رو انتخاب کنید.
– گزینه Report رو انتخاب کنید.
– با انتخاب این گزینه یک منوی کشویی در بخش زیرین صفحه نمایان میشه که باید با استفاده از گزینه‌ های موجود، دلیل گزارش تخلف یا ریپورت خودتون رو مشخص کنید.

گزینه‌ های Report به شرح زیر هستند:

  • گزینه Spam: از این گزینه در شرایطی استفاده میشه که در کانال مورد نظر پست های هرز یا اسپم ارسال بشه.
  • گزینه Violence: از این گزینه در شرایطی استفاده میشه که در کانال مورد نظر پست های خشونت آمیز ارسال و به نوعی هدف کانال ترویج خشونت در بین مردم باشه.
  • گزینه Pornography: از این گزینه در شرایطی استفاده میشه که در کانال مورد نظر پست های غیر اخلاقی و برهنگی ارسال بشه.
  • گزینه Other: از این گزینه در شرایطی استفاده میشه که دلیل شما برای ریپورت کانال تلگرام به موارد اشاره شده مربوط نباشه و با انتخاب این گزینه باید دلیل ریپورت خود را در فیلدی که با عنوان Description ارائه شده، شرح بدید و سپس آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه رو لمس کنید.
خب حالا ببینید کانالتون کدوم از موارد بالاس، بسته به محتوای کانال یکی از گزینه ها رو انتخاب و روی REPORT (گزارش) کلیک کنید؛ کار تمام شد و شما ریپورت کانال تلگرام رو به درستی انجام دادید، حالا تصمیم با تلگرامه که با این کانال چگونه برخورد کنه.