ترفند تلگرام: تبدیل ویدیو گالری گوشی به پیام ویدیویی دایره ای

تبدیل ویدیو گالری گوشی به پیام ویدیویی دایره ای

بدون شک تلگرام این روز ها به محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران تبدیل شده اما همون طور که می دونید تلگرام در آپدیت جدید خودش قابلیت ارسال ویدیو مسیج (Video Message) یا همون پیام ویدیویی رو ارائه کرده و این روزها هم فرستادن ویدیو مسیج در تلگرام خیلی زیاد شده و بسیاری از افراد فیلم های گالری گوشی خودشون رو در قالب ویدیو مسیج برای یکدیگر ارسال می‌ کنن.

پیام ویدیویی دایره ای

در روزهای گذشته بسیاری از شما عزیزان طریقه تبدیل ویدیو های گالری به ویدیو چت رو از ما درخواست کرده بودید و ما هم در این مطلب به معرفی و آموزش تبدیل ویدیو گالری به ویدیو دایره ای در تلگرام، با ربات ویرایش فایل می پردازیم.

اول از همه باید بگیم که برای ارسال یک پیام ویدیویی به طرف مقابل، در حالت عادی کافیه تا در هر صفحه چتی که هستید دکمه میکروفون (که برای ارسال پیام صوتی استفاده می شود) رو یک لمس کوتاه کنید تا وارد حالت دوربین بشید؛ بعد مثل ارسال پیام صوتی، باید انگشتتون رو روی آیکون دوربین نگه دارید تا پیام ویدیویی تون ضبط بشه و بعد از این کار می تونید پیام رو به طرف مقابل بفرستید.

حال اگه می خواید که از گالری گوشی ویدیو مسیج در تلگرام بفرستید، باید مراحل زیر رو انجام بدید:

– برای این کار اول از همه باید ربات @EditFileBot رو در تلگرامتون فعال (کلیک روی نام ربات) کنید.

– سپس گزینه Start رو انتخاب کنید.
– حال روی گزینه “تبدیل به دیگر پسوند ها” ضربه بزنید.
– تو این مرحله باید با انتخاب گزینه Send as File فیلم یا ویدیویی که تمایل دارید به صورت ویدیو مسیج ارسال بشه رو مشخص کنید.
* نکته: توجه داشته باشید که زمان ویدیو باید زیر یک دقیقه و نسبت طول و عرض اون 1 به 1 باشه؛ (ویدیو شما باید دارای قاب مربعی شکل، حجم کمتر از 100 مگابایت و زمان کمتر از 1 دقیقه باشد)

– سپس از بین گزینه ها Note Vedio رو انتخاب کنید.

– پس از انجام مراحل بالا ویدیو ارسالی شما به شکل ویدیو چت در اومده و می تونید اون رو برای دوستای خودتون ارسال کنید.

* نکته: فراموش نکنید که هنگام دیدن پیام‌های تصویری لازم نیست حتما در صفحه چت بمونید. می‌تونید به کانال‌ ها و گروه‌های دیگر تلگرام خود بری و پیام ویدئویی که در حال پخش شدنه، در کنار صفحه نمایش داده می‌ شه و همچنین می‌ تونید جای اون رو هم روی صفحه حرکت بدید.