راه حل تلگرام برای جلوگیری از هک حساب کاربران

راه حل تلگرام برای جلوگیری از هک حساب کاربران

حتما می‌ دونید که شما با استفاده از دستگاه‌ های مختلفی می‌ تونید به طور همزمان از یک اکانت تلگرام مشترک استفاده کنید؛ در واقع تلگرام یک نرم افزار چند پلتفرمی هست و کاربران می تونن به صورت همزمان از چند پلتفرم وارد حساب تلگرام خودشون بشن و هم اکنون تلگرام در 3 پلتفرم موبایل شامل اندروید، iOS اپل و ویندوزفون و 4 پلتفرم وب، ویندوز، مک و لینوکس در دسترس کاربران قرار داره.

هک تلگرام

از طرفی نکته مهم این هست که حساب شما در همه این پلتفرم ها در صورت فعال بودنُ همزمان بوده و می تونید یک مکالمه رو همزمان از 2 یا چند پلتفرم مختلف دنبال کنید؛ به عنوان مثال اکانت تلگرام من اگه در گوشی اندرویدی و لپ‌ تاپ من فعال هست، این موضوع به آن معناست که به طور همزمان از یک اکانت در دو دیوایس مختلف استفاده می‌ کنم.

البته امروزه نرم افزارها و سرویس های زیادی وجود دارن که شما می تونید به صورت همزمان در چند دستگاه مختلف استفاده کنید اما با این وجود تلگرام یک ویژگی با نام Active Sessions داره که به شما این اجازه رو میده تا دستگاه هایی رو که اکانت شما بر روی اون ها فعال میباشه رو نشون میده.

اگر تمایل داشته باشید، راهی وجود داره که با استفاده از اون می‌ تونید دستگاه‌ هایی که در حال استفاده از اکانت شما هستن رو ببینید.

برای این‌کار:

  • تلگرام رو اجرا کنید و روی گزینه منو از سمت چپ بالای صفحه، ضربه بزنید.
  • گزینه Settings رو انتخاب کنید.
  • گزینه Privacy and Security رو انتخاب کنید.
  • کمی صفحه رو به پایین بیارد و گزینه Active Sessions رو انتخاب کنید.
  • در این قسمت لیست تمامی دستگاه‌ هایی که در حال استفاده از این اکانت هستن رو مشاهده می کنید.
  • گزینه Terminate All Other Sessions رو انتخاب کنید و با انجام این دستور موافقت به عمل بیارید.
به عنوان مثال اگه هم با گوشی خود و هم لپ‌ تاپ خودتون در حال استفاده از اکانتتون باشید، هر دوی این دستگاه‌ ها نمایش داده میشه و اگه احیانا شخص هکری هم با دستگاه خودش در حال استفاده از این اکانت باشه، شما در این صفحه با یک دستگاه ناشناس روبرو خواهید شد.