آموزش تغییر شماره تلگرام بدون از دست رفتن اطلاعات

مسنجر تلگرام یه برنامه پیام رسانی با تمرکز بر سرعت و امنیت می باشه که سریع، ساده و رایگان هست و با استفاده از اون می تونید چت گروهی تا 1000 نفر ایجاد کنید و یا ویدئو هایی تا حجم 1 گیگابایت رو به اشتراک بذارید و عکس های متعدد رو از طریق وب ارسال کنید؛ همچنین برای کسانی که حداکثر حریم خصوصی رو می خوان، این برنامه ویژگی (Secret Chats چت های مخفی) رو اضافه کرده که این قابلیت با رمزگذاری کردن پیام ها، به شما اطمینان می ده تا پیام های ارسالی فقط توسط گیرنده مورد نظر شما خونده می شه.

همونطور که می دونید وقتی برای اولین بار قصد دارید که اپلیکیشن تلگرام رو نصب و راه اندازی کنید، به منظور تایید هویت از شما یک شماره تلفن می‌ خواد ولی بدون شک از قابلیت‌ های مهم و کاربردی تلگرام، می‌ تونیم به قابلیت تغییر شماره تلفن (شماره‌ ای که با آن تلگرام خود را فعال کردید)، اشاره کرد.

ممکنه تو مواقعی لازم بشه که کاربر خط مورد نظر خودش رو خاموش و یا تعویض کنه پس قابلیت تغییر شماره تلفن تلگرام به شما این امکان رو می ده که شماره قدیم خودتون رو به شماره جدید تبدیل کنید؛ به این صورت شما با تغییر شماره تلفن، شماره جدید خودتون رو هم تو لیست مخاطبان و گوشی اونا ذخیره کرده و تمام پیام ها و چت های خصوصی شما به شماره جدید منتقل می شه.

در ادامه و راهکاری ساده توضیح می‌ دیم که با چگونه می‌ تونید به راحتی شماره تلفن خودتون رو تو تلگرام تغییر بدید.

تنظیمات

1. تلگرام خودتون رو اجرا و سپس وارد قسمت Settings برنامه از پنجره سمت چپ شوید.

2. سپس زمانی که وارد Settings برنامه شدید، در قسمت Info بر روی شماره تلفن ثبت شده در تلگرام کلیک کنید.

3. در پنجره بعدی روی گزینه Change Number در پایین صفحه کلیک و بعد گزینه Ok رو از پنجره ای که باز می شه، انتخاب کنید.

4. پس از انتخاب گزینه Ok شما وارد پنجره New Number می شید و تو اونجا باید شماره تلفن خط جدید خودتون رو وارد و بعد تیک موجود بالای صفحه سمت راست رو انتخاب کنید و منتظر باشید که کد تایید شماره تلفن برای خطی که وارد کردید بیاد و اون را در پنجره بعدی وارد کنید.

فقط توجه داشته باشید که باید خط دیگر روشن باشه تا کد فعالسازی براش ارسال شه.


5. حالا اکانت تلگرام شما تغییر شماره داد و می بینید که تلگرام شما روی شماره جدید به همراه تمامی محتویات اون انتقال یافت.