سوءاستفاده از اعتبار پزشک معروف پوست در تلگرام

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی که با سوءاستفاده از اعتبار و اختراع پزشکی معروف اقدام به فروش داروهای جعلی زیبایی پوست کرده بود؛ خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی دراین باره گفت: مدتی قبل یک دکتر داروساز با  طرح شکایتی در پلیس فتا تهران بزرگ گفت که از مخترعان داروهای ضد جوش و چین و چروک صورت است که داروی خود را به ثبت نیز رسانده است. اما فردی ناشناس در تلگرام با سوءاستفاده از عنوان و اعتبار او، اقدام به فروش داروهای ضد جوش، چین و چروک جعلی و تقلبی کرده است و این کار متهم نه تنها برای افراد متقاضی مضر است بلکه باعث بروز اتفاقات ناگواری در سلامت و بهداشت مصرف کنندگان نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و ممانعت از فروش بیشتر داروهای جعلی برای کاهش آسیب های حاصل از عوارض ناشی مصرف آنها، موضوع در دستور کار پلیس فتا تهران قرار گرفت و با بررسی صفحه اجتماعی متهم، تحقیقات پلیس برای شناسایی او آغاز شد.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه در ابتدای امر تحقیقات مشخص شد که شماره همراه و حساب بانکی که متهم با آن در این زمینه فعالیت می کند متعلق به خانمی ساکن تهران است، گفت: در همین راستا ماموران مخفیگاه این خانم را شناسایی کرده و برای انجام اقدامات لازم به محل اعزام شدند. اما در محل معلوم شد، مظنون چندی پیش به مکان نامعلومی رفته است.

سوءاستفاده-از-اعتبار-پزشک-معروف-پوست-در-تلگرام

کاظمی ادامه داد: در مرحله بعدی سرنخ جدیدی به دست آمد و افسران پلیس فتا تهران متوجه شدند که متهم در محدوده میدان انقلاب به فعالیت های مجرمانه خود ادامه می دهد که طی تحقیقات نامحسوس پلیسی، ماموران دریافتند، متهم برای مخفی کردن خود اقدام به این نقل مکان کرده است.

کاظمی با بیان اینکه منزل این فرد کشف شد، گفت: در تحقیقات بعدی ماموران متوجه شدند که متهم برای گم کردن هر گونه ردی از خود، با مشخصات همسرش اقدام به فروش داروهای جعلی و با کیفیت پایین با نام و برند داروی اختراعی شاکی در شبکه های اجتماعی کرده است. همچنین مشخص شد همسر این آقا قبلا از کارکنان داروخانه شاکی بوده است و در امر توزیع و فروش محصولات شاکی فعالیت داشته است اما مدتی بعد همکاری اش با شاکی قطع شده است.

رئیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اخذ مجوز قضایی برای دستگیری متهم، اظهار کرد: ماموران در یک عملیات غافلگیرانه، متهم را در منزلش شناسایی و به مقر پلیس فتا تهران انتقال دادند که در این خصوص متهم معترف شد برای کسب درآمد عالی، با نام و اعتبار این پزشک اقدام به فروش داروهای بی کیفیت کرده و ابدا باور نداشته که دستگیر خواهد شد.

به گفته وی، متهم پس از تشکیل پرونده ای برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.