چه کنیم تا از مقدار مصرف دادهای تلگرام مطلع شویم؟!

چه کنیم تا از مقدار مصرف دادهای تلگرام مطلع شویم؟!

همون طور که می دونین با توجه به حجمی بودن و ارائه بسته های اینترنتی تو ایران، همیشه باید به مصرف دیتا توسط برنامه های پرکاربردی مانند تلگرام توجه کنیم؛ در واقع بیشتر اپلیکیشن های گوشی ما بدون اجازه به اینترنت متصل هستن که هم حجم دیتای رو مصرف می کنن، سرعت اینترنت رو کند و در نهایت حافظه گوشی رو کاهش می دن.

به بیان ساده تر ممکنه شما تو گروه ها و کانال های زیادی عضو باشین و از طرفی از بالا بودن مصرف اینترنت خود راضی نباشین و به این ترتیب باید دنبال راه حلی باشین تا تلگرام شما کمتر اینترنت مصرف کنه؛ می دونیم با مراجعه به قسمت Automatic Media Download از بخش Settings، شما می تونید به مسنجر Telegram دستور بدین تا فقط با اتصال به وای فای ویدئوهای اشتراکی، عکس ها و صداها را دانلود کنه و با اتصال از طریق Mobile Data هیچ گونه ویدئو، صدا و تصویری دانلود نشه که البته این گزینه در افزایش سرعت دریافت اطلاعات تاثیر فوق العاده ای داره.

* نکته: قسمت Automatic Media Download در آپدیت جدید به بخش Data and Storage از بخش Settings منتقل شده.

با این وجود در صورتی که از اینترنت محدود یا حجمی استفاده می کنین، شاید دونستن مقدار پهنای باند (حجم اینترنت) مصرف شده در بازه های زمانی مختلف برای شما بسیار حائز اهمیت باشه و باید بدونین که تو آپدیت جدید تلگرام (نسخه 3.16) قابلیتی وجود داره که با رفتن به بخش مورد نظر، می تونید از پهنای باند مصرف شده توسط تلگرام اطلاع کسب کنید.

– دونستن این که تلگرام شما چه مقدر مصرف اینترنت داشته کار خیلی آسونیه و برای این کار اول می بایست اپلیکیشن تلگرام رو اجرا و به تنظیمات یا همون Settings برید.

گزینه Data and Storage

– گزینه Data and Storage رو انتخاب کنین.

– حالا در این مرحله به راحتی می تونید از مقدار مصرف داده ها مطلع بشین.

* نکته: برای مشاهده مقدار مصرف داده توسط اینترنت تلفن همراه گزینه Mobile Data Usage و برای مشاهده مصرف داده توسط اینترنت وای فای، گزینه ی Wi-Fi Data Usage رو انتخاب کنین.
– به عنوان مثال تو بخش Photos گزینه Sent تعداد عکسی که ارسال کردین، Received تعداد عکسی که دریافت کردین، Byte sent مقدار حجم داده ای که ارسال کردین و Byte Received مقدار حجم داده ای که دریافت کردین رو مشخص می کنه.

– هم چنین در قسمت Total می تونید مقدار کل داده هایی که ارسال و دریافت کردین رو مشاهده کنید.

* نکته: با کلیلک روی گزینه Reset Statistics می تونید تمامی نتایج بالا رو پاک کنید.